دکتر کامبیز نباتی - کلینک تخصصی دامپزشکی ویستا

اورژانس: 09212033965

کلینیک: 02126412384

کلینیک همه روزه ساعت 9 - 24

اورژانس بصورت شبانه روزیطب سوزنی حیوانات

نظام های پزشکی باستانی گرچه منسوخ به نظر می آیند و تضاد عمیقی میان مفاهیم طب رایج و درمان های سنتی دیده می شود ولی ندانستن و نفهمیدن آن ها نشان از نبودشان نیست.

طب سوزنی جزء طب سنتی چینی است و برای درک آن باید تسلیم منطق آن ها شویم که با منطق ما بسیار متفاوت است.

این طب با کمک گرفتن از خود جاندار و چند سوزن می تواند تعادل زیستی را ایجاد کند و سلامت کامل به دست آید.

طب سوزنی از کلمات لاتین (acus) به معنی سوزن و (puncture) به معنای سوراخ کردن مشتق شده است و قدمت آن به 5-4 هزار سال قبل می رسد.

گفته می شود این طب از کشفیات سربازی است که در جبهه جنگ با اصابت تیر دوم بر کالبدش احساس بی دردی در ناحیه تیر اول کرد...


تاریخچه طب سوزنی دامپزشکی

قدمت آن همپایه طب سوزنی انسانی است. در نوشته های قدیمی (3000 سال پیش) که به تازگی در سریلانکا کشف شده است در مورد درمان فیل ها توسط این طب اشاره شده است و نیز تصاویر کنده کاری شده بر روی سنگ که نشان دهنده سربازانی است که اسب های خود را به وسیله تیرهایشان پیش از نبرد سوزن کاری می نمودند.

مدارکی وجود دارد که دامپزشکان در چین (256-770 ق.م) گاو، اسب، خوک، سگ و طیور را درمان می کردند.

دامپزشکان اروپایی بالغ بر دو قرن است که با طب سوزنی آشنا شده اند. این روش نخست توسط مسیونرهای مذهبی در مدرسه دامپزشکی الفورت لیون که از قدیمی ترین مدارس اروپایی است معرفی شد.

محققی به نام دکتر روژه نواحی انعکاسی اعضای گوارشی اسب را توسط این طب مشخص کرد.
در سال 1943 لاورنی در کتاب خود مواردی از درمان لنگش با طب سوزنی را ذکر کرده است.

محقق دیگری به نام دکتر ملاپر، اورام تاندون و زخم های حاصل از بستن اسب ها را که با درمان های متعارف بهبودی نمی یافت با سوزن درمان نمود و نیز نتایج درخشانی از درمان سگ های مبتلا به ورم مفاصل، فلج های بدون ضایعه غیر قابل برگشت و کمردرد به دست آورد.

دکتر میلین در درمان سگ های مبتلا به اختلالات مختلف از جمله استوماتیت، آلبومینوری، اگزما، استفراغ و بی اشتهایی نتایج قابل توجهی کسب کرد.

دامپزشکانی چون لایورت و منه نتایج درمان خود را در درمان تب برفکی نشخوارکنندگان و نازایی گاو منتشر نمودند.


امروزه گزارشات و مقالات متعددی در زمینه طب سوزنی دامپزشکی در سراسر دنیا به چاپ می رسد. از مهمترین کشور هایی که در این زمینه فعالیت دارند می توان به فرانسه، بلژیک، تایوان، اتریش، چین و امریکا اشاره کرد.


به منظور درمان باید به نکاتی مانند نوع حیوان، سن حیوان، نوع سوزن، جنس سوزن، ناحیه بدن، تعداد جلسات سوزن درمانی، زاویه فروکردن سوزن، مدت زمان ماندن سوزن، میزان فروکردن سوزن و نحوه بیرون کشیدن سوزن ها توجه نمود.


علایم موفقیت درمان

وقتی سوزن در عمق صحیح قرار داده می شود در نقطه درد، تورم، قرمزی، گرمی، بی حسی، کرختی، سنگینی و انتقال حس خاص به بالا و پایین کانال مربوطه احساس می شود. اگر این حالات ایجاد نشوند طب سوزنی اثری نخواهد داشت.
در اسب واکنش هایی مثل به داخل کشیده شدن تهیگاه، بلند کردن دم، شل شدن عضله و ادرار کردن نشانه مطلوب برای یک نتیجه موفق می باشد.


عوارض

در کل عوارض نادری دارد. از جمله عوارض گزارش شده :

1- گیر کردن سوزن به علت اسپاسم موضعی
2- خم شدن یا شکستن سوزن
3- صدمه به اعضای داخلی به خصوص ریه
4- درد، در مواقعی که سوزن کند شده باشد یا تکنیک استفاده صحیح نباشد و یا بیمار در حین فروکردن سوزن ها حرکت کند، ایجاد می شود.


موارد عدم استفاده از طب سوزنی در حیوانات

1- بلافاصله پس از خوردن غذا و نیز گرسنگی
2- اگر دام کار سنکین انجام داده باشد
3- پس از جفت گیری
4- در زمان آبستنی به ویژه نقاطی که در زیر ناحیه نافی قرار دارند
5- روی خط درزی سر هر نوزاد (به خصوص توله سگ شی هوا هوا)
6- به دنبال مصرف داروهایی چون آتروپین، مخدرها و کورتیکو استروئیدها
7- تب
8- کاشکسی
9- آنمی شدید
10-آریتمی حاد قلبی و طبیعی نبودن ریتم تنفس
11-وحشت و خشم
12-پس از شنا و حمام
13-در توله سگ، گوساله و کره اسب زیرا در آن ها هیپوفیز به قدر کافی رشد نکرده است.نام کالا قیمت تعداد حذف

چرا انتخاب ما


دغدغه دوستاران حیوانات خانگی

بدون شک دغدغه ی اصلی تمام دارندگان حیوانات خانگی – از سگ و گربه گرفته تا حیوانات غیر معمول – فراهم کردن زندگی سالم و با آرامش برای این فرشته های کوچک می باشد.


کادر متخصص و تجهیرات

در این راستا کلینیک دامپزشکی ویستا، با بهره گیری از کادر متخصص و مجرب و آخرین تکنولوژی های روز آمریکا به کمک دارندگان حیوانات خانگی و نیز حامیان حیوانات شتافته است. این کلینیک افتخار دارد به صورت بیست و چهار ساعته در بخش های اورژانس، داخلی، جراحی، دندان پزشکی، تصویربرداری تشخیصی، آزمایشگاه و پت شاپ در خدمت دوستداران حیوانات باشد.


حتی پرندگان زینتی بطور شبانه روزی

ضمن اینکه این کلینیک، تنها کلینیک دامپزشکی منطقه می باشد که ویزیت پرندگان زینتی به طور تخصصی در آن انجام می پذیرد. همچنین این مرکز تنها کلینیک دامپزشکی ایران می باشد که در بخش اورژانس، هفت روز هفته و به صورت شبانه روزی در خدمت پت شما می باشد.

طب سوزنی حیوانات برای اولین بار در ایران

طب سوزنی حیوانات با دکتر کامبیز نباتی طب سوزنی حیوانات در کلینیک دامپزشکی ویستا

قدمت آن همپایه طب سوزنی انسانی است. در نوشته های قدیمی (3000 سال پیش) که به تازگی در سریلانکا کشف شده است در مورد درمان فیل ها توسط این طب اشاره شده است و نیز تصاویر کنده کاری شده بر روی سنگ که نشان دهنده سربازانی است که اسب های خود را به وسیله تیرهایشان پیش از نبرد سوزن کاری می نمودند. مدارکی وجود دارد که دامپزشکان در چین (256-770 ق.م) گاو، اسب، خوک، سگ و طیور را درمان می کردند. دامپزشکان اروپایی بالغ بر دو قرن است که با طب سوزنی آشنا شده اند. این روش نخست توسط مسیونرهای مذهبی در مدرسه دامپزشکی الفورت لیون که از قدیمی ترین مدارس اروپایی است معرفی شد. محققی به نام دکتر روژه نواحی انعکاسی اعضای گوارشی اسب را توسط این طب مشخص کرد.

بیشتر بدانید

بعدی قبلی نظر مشتریان در باره کلینیک دامپزشکی ویستا

دکتر کامبیز نباتی - کلینیک تخصصی دامپزشکی ویستا مراقبت با کیفیت زندگی

تعدادی از کالاهای موجود در پت شاپ

ظرف آب و غذای پرنده
اسباب بازی مخصوص پرندگان
ظرف مخصوص آب و غذا
ظرف استیل مخصوص آب و غذا
اسباب بازی مخصوص پرندگان
اسباب بازی دندانی سگ